Säterbygdens RK 2012-09-08
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2012-09-02 kl. 20:42
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C Preliminär
3 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Maja BjörklundHembys Orlando
 Svedens PKBellmonte - Miclas Active4
1Alicia DanielssonDagg
 Svedens PKGranat - Rebus8
2Emma GustafssonDaisy 696
 Säterbygdens RKOkänd - Okänd11
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D Preliminär
9 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Elin PerssonNellie
 Gagnefs RKOkänd - Okänd27
2Tova CederholmStar Walker
 Södra Dalarnas RFMolstabergs Action Man - Lombard 5927
3Lina BjörklundKings Firefly
 Svedens PKOkänd - Okänd3
4Amanda MathisenNadja
 Säterbygdens RKNavatino - Viktoria´s Chirac21
5Johanna BörsCristalls Jumanji
 Säterbygdens RKStackarps Dalton - Merrie Master6
6Sandra GustafssonMagic Blue Vergilius
 Säterbygdens RKLL Möllegårdens Marco Polo - Silverlea Rambo12
7Alicia SandellVirdarnas Kiwi
 Ludvika RKGullabos Herkules - Xandio RNF 8929
8Linda KronJambalajo
 Ludvika RKOkänd - Okänd16
9Julia EinarssonPowers Mr Chess
 Österfärnebo RSPower Boy RP 1129
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
4Lovisa MathisenStjärnsunds Elliot
 Säterbygdens RK (1)Hisley Prospect - Micklehill Montgomery22
6Emmelina KullOrmhöjs Elicia
 Säterbygdens RK (2)Ovington Remus WMH - Egetofte Minton WMH17
8Moa NilssonMr. Baileys
 Svedens PK (1)Lord Aramis - Horshaga Dandie23
14Maja BjörklundHembys Orlando
 Svedens PK (1)Bellmonte - Miclas Active4
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori C Preliminär
6 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Täpp Elin EricssonDab
 Gagnefs RK (1)Okänd - Okänd10
2Cecilia Korva-JohanssonExit
 Svedens PK (1)Okänd - Okänd15
5Erika WengelinJasper
 Hedemorabygden (1)Okänd31
11Elsa LindströmAlbin
 Hedemorabygden (1)Coed Coch Targed - Safed ox18
22Alexander MathisenSmokie
 Säterbygdens RK (2)Buck - Fredriksbergs Dizney20
28Alicia DanielssonDagg
 Svedens PKGranat - Rebus8
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Kategori D Preliminär
18 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
3Jonna PernsjöPeche Extrovagancia
 Södra Dalarnas RF (1)Calvin Klein - Viggen RC 3026
7Elin PerssonNellie
 Gagnefs RK (1)Okänd - Okänd27
9Elin BerggrenAuburn Irish Cat
 Södra Dalarnas RF (1)Okänd - Okänd2
10Amanda MathisenNadja
 Säterbygdens RK (1)Navatino - Viktoria´s Chirac21
12Elsa StjernkvistMagnolia Dragonfly
 Säterbygdens RK (2)Golden Garlic - Okänd30
13Lina PerssonHot Navajo
 Gagnefs RK (1)Pegasus - Okänd28
15Tova CederholmStar Walker
 Södra Dalarnas RF (1)Molstabergs Action Man - Lombard 5927
16Jennie BörsMiro
 Säterbygdens RK (1)Anydale Martien - Feldhof´s Orbit5
17Sanna NilssonFair Green Lady
 Hedemorabygden (1)Okänd25
18Johanna BörsCristalls Jumanji
 Säterbygdens RK (2)Stackarps Dalton - Merrie Master6
19Lina BjörklundKings Firefly
 Svedens PK (1)Okänd - Okänd3
20Magdalena JohanssonAlexia
 Säterbygdens RK (1)Okänd14
21Caroline LundbergGalway Diamond
 Hedemorabygden (1)Okänd - Okänd19
23Sanna NilssonChanelle
 HedemorabygdenQalle - Chlopiek ox24
24Alice AnderssonPaultje
 Södra Dalarnas RFOkänd1
25Julia EinarssonPowers Mr Chess
 Österfärnebo RSPower Boy RP 1129
26Alicia SandellVirdarnas Kiwi
 Ludvika RKGullabos Herkules - Xandio RNF 8929
27Julia WikblomRobin
 HedemorabygdenOkänd - Okänd32
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Lag Preliminär
6 startande lag
 
StartnrUppfödareLagnr
  Lagledare
   RyttareHäst 
1Gagnefs RKLag 1
  Ann-Sofie Nordenberg
 
  1Täpp Elin EricssonDab 
  7Elin PerssonNellie 
  13Lina PerssonHot Navajo 
2Svedens PKLag 1
  Lena Malmström
 
  2Cecilia Korva-JohanssonExit 
  8Moa NilssonMr. Baileys 
  14Maja BjörklundHembys Orlando 
  19Lina BjörklundKings Firefly 
3Södra Dalarnas RFLag 1
  Susanne Widner
 
  3Jonna PernsjöPeche Extrovagancia 
  9Elin BerggrenAuburn Irish Cat 
  15Tova CederholmStar Walker 
4Säterbygdens RKLag 1
  Pernilla Karlsson
 
  4Lovisa MathisenStjärnsunds Elliot 
  10Amanda MathisenNadja 
  16Jennie BörsMiro 
  20Magdalena JohanssonAlexia 
5HedemorabygdenLag 1
  Karin Björk
 
  5Erika WengelinJasper 
  11Elsa LindströmAlbin 
  17Sanna NilssonFair Green Lady 
  21Caroline LundbergGalway Diamond 
6Säterbygdens RKLag 2
  Pernilla Karlsson
 
  6Emmelina KullOrmhöjs Elicia 
  12Elsa StjernkvistMagnolia Dragonfly 
  18Johanna BörsCristalls Jumanji 
  22Alexander MathisenSmokie 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Emmelina KullOrmhöjs Elicia
 Säterbygdens RKOvington Remus WMH - Egetofte Minton WMH17
1Elsa LindströmAlbin
 HedemorabygdenCoed Coch Targed - Safed ox18
2Erika WengelinJasper
 HedemorabygdenOkänd31
3Täpp Elin EricssonDab
 Gagnefs RKOkänd - Okänd10
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Preliminär
5 anmälda
Överdomare: Pernilla Karlsson
Tävlingsledare: Erika Sjöholm
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Jonna PernsjöPeche Extrovagancia
 Södra Dalarnas RFCalvin Klein - Viggen RC 3026
2Caroline LundbergGalway Diamond
 HedemorabygdenOkänd - Okänd19
3Jennie BörsMiro
 Säterbygdens RKAnydale Martien - Feldhof´s Orbit5
4Elsa StjernkvistMagnolia Dragonfly
 Säterbygdens RKGolden Garlic - Okänd30
5Magdalena JohanssonAlexia
 Säterbygdens RKOkänd14
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport